Sečovlje so nastale na solinah v Sečoveljskem zalivu. Arheološke najdbe in pisni viri omenjajo kraj že v rimskem času, soline pa že v 12. stoletju. Pridelovanje soli so modernizirali v 14. stoletju, razcvet pa so doživele v času Avstroogrske. Soline so obsegale 508 ha in od 24. aprila (Sv. Jurij) do 24. aprila (Sv. Jernej) preživljale okoli 500 družin, ki so živele v solinarskih hišah. Ena od njih je sedaj Muzej solinarstva, celotno območje pa raglašeno za krajinski park. Središče kraja je ob cerkvi sv. Martina, zgrajeni 1822. Hiše stojijo tudi ob poti na hrib Krog (132 m), kjer je bil benediktinski samostan do leta 1947 in cerkvica sv. Onofrija iz leta 1432. V letih 1937 - 1970 je tu deloval rudnik črnega premoga. Danes je v Sečovljah športno - turistično letališče. Mnogi prebivalci pridelujejo zgodnjo zelenjavo, gojijo trto, oljko in ostalo sadje.
Krajevni praznik: 4. julij (solinarska šagra) Gasilska veselica: v začetku avgusta
Zakon o dostopnosti spletišč in mobilnih aplikacij (ZDSMA), ureja ukrepe za zagotovitev dostopnosti spletišč in mobilnih aplikacij zavezancev po tem zakonu za vse uporabnike, zlasti za uporabnike z različnimi oblikami oviranosti. Ta zakon se uporablja za državne organe, organe samoupravnih lokalnih skupnosti in osebe javnega prava
Spletna stran za nemoteno delovanje uporablja piškotke
Spletna stran za delovanje uporablja samo nujno potrebne piškotke, za katere ne potrebujemo vaše privolitve. Brez namestitve teh piškotkov, vam nemotenega dostopa do spletne strani ne moremo omogočiti.
Za več informacij si preberite Politika piškotkov.